עמוד הבית

שיטת "סוד הניצחון" -ד"ר אבי יעקובוביץ

ברצונינו להביא לידיעתכם את סיפורו המרגש של ד"ר אבי יעקובוביץ נשיא ומנכ"ל מרכזי "סוד הניצחון" -ועמותת "רז" לטיפול בילדים מוגבלים, ילדים עם צרכים מיוחדים, נכים וקשישים. משולש חייו של ד"ר יעקובוביץ' כמפתח שיטת "סוד הניצחון", כאח לרזי אחיו ז"ל שנפטר מרשלנות רפואית ולבסוף סיפורו האישי של ד"ר אבי  יעקובוביץ', שיוכלו בהחלט להעביר מסר מיוחד וחיובי ועזרה לרבים.

מדובר באדם המקדיש את חייו לסיוע ולטיפול בנזקקים, מוגבלים ונכים ולקויי למידה, על בסיס מקצועי והתנדבותי גם יחד. ד"ר אבי יעקובוביץ פיתח את שיטת "סוד הניצחון" לשיקום מוגבלים, נכים והוא מפעיל אותה מדי שנה על מאות מטופלים, בעיקר ילדים במרכזיו סביב הארץ ובחו"ל. על פועלו זכה אבי בפרס "בייקר לחינוך" מטעם אוניברסיטת בר אילן (החתן הראשון), באות המופת מתנועת "עם יפה עם אחד" מהשופט מאיר שמגר נשיא בית המשפט העליון לשעבר, בפרס "שדולת הילד" בכנסת ובאות "נגישות ישראל" ובפרסים רבים נוספים. שיטת "סוד הניצחון" היא שיטה טיפולית - חינוכית-שיקומית אשר פותחה ע"י ד"ר אבי יעקובוביץ ומטפלת בארבע מעגלי תמיכה: השכלי, החברתי, הרגשי והמוטורי במגוון דרכי טיפול בשיטה. השיטה מטפלת בילדים נוער ומבוגרים עם קשיי למידה, קשיי קשב וריכוז, דימוי עצמי וחברתי נמוך, קשיים בתפיסת קריאה (דיסלקציה), כתיבה, דיסגרפיה, בעיות התנהגות, חשבון, קשיים בתחום המוטוריקה העדינה והגסה ובעיות קשב וריכוז. ADD,PDD,PDO,ADHD. השיטה הוכיחה הצלחות במתן מענה לקשיים השונים. כמו כן, השיטה מטפלת בשיקום ובטיפול נכים ומוגבלים בשיטת "סוד הניצחון" ובשילובם במסגרות רגילות לאחר טיפולם בשיטה. מרכזי "סוד הניצחון" מטפלים בנכי צה"ל, חולים לאחר C.V.A , פרקינסון, אלצהיימר, פגועי ראש לאחר תאונות דרכים ואירועים טראומתיים-P.T.S.D. מרכזי "סוד הניצחון" מבצעים בדיקות, חוות דעת על-ידי רופאים מומחים.

עמותת "רז" הינה עמותה רשומה הפועלת בארץ ובחו"ל ללא מטרות רווח. כמו כן, עורך ומגיש ד"ר אבי יעקובוביץ בעשר השנים האחרונות את תוכנית התחקירים השבועית "זמן התגובה" ב: .F.M.93 - רדיו "קול חי". "זמן התגובה" היא תוכנית התחקירים היחידה ברדיו האיזורי כיום. כמו כן, ד"ר יעקובוביץ מגיש ועורך את תכנית הכלכלה והחברה של "מזומנים", וגם את העונה השלישית של "חיים של עו"ש וכבוד" העוזרת למשפחות בחסכון, בהשקעות ובניהול העסק. ד"ר יעקובוביץ עורך ומגיש גם את התכנית הטלויזיה בערוץ הידברות "בשירות הציבור" בנושאי חינוך, רפואה, משפחה ומידעים חשובים לתועלת הציבור. על עזרתו במסגרת תכניותיו במשך השנים, קבל ד"ר יעקובוביץ את "אות נגישות ישראל" מעמותת "נגישות ישראל" וזאת על תרומתו, עזרתו והסיוע הרב למען ציבור הנכים בישראל.כמו כן, ד"ר אבי יעקובוביץ חבר הנהלת אגודת העיתונאים, חבר הנהלת המועצה האיזורית שומרון ויו"ר הוועדה למלחמה בסמים וועדת חינוך. מרכזי "סוד הניצחון" מעבירים השתלמויות בשיטה, וכן אימונים אישיים ליחידים ולקבוצות. מרכזי "סוד הניצחון" מבצעים אבחונים: פסיכולוגים, דידקטיים ע"י צוות מומחי "סוד הניצחון" . מרכזי "סוד הניצחון" מבצעים גם אבחונים טיפוליים לילדים מוגבלים ואנשים עם צרכים מיוחדים.

 

תחומי ההדרכה למוסדות וחברות בשיטת "סוד הניצחון" -ד"ר אבי יעקובוביץ:

  • יעוץ הדרכה, הנחייה בתחומי הערכות, התמודדות קבלת החלטות, מנהיגות ותקשורת במצבי משבר וחירום "מלחץ להצלחה".
  • יעוץ והדרכה (כולל הרצאות, הנחייה ותירגול) בנושאי התמודדות וטיפול בשיטת "סוד הניצחון".
  • יעוץ, הכשרה ותרגול, התמודדות במצבי משבר, לחץ, חרדה.
  • עקרונות ושיטות להסברה, תקשורת ומידע בשיטת "סוד הניצחון."
  • הרצאות וסדנאות להערכות והתמודדות עם מצבי לחץ ושחיקה בעבודה ובמצבי משבר. התאמת סדנאות והרצאות לסוגי מקצועות, תפקידים וארגונים.